تشخیص چرم واقعی از چرم مصنوعی

تشخیص چرم واقعی از چرم مصنوعی

چگونه می توان یک چرم واقعی را از یک چرم مصنوعی تشخیص داد؟

اگرچه گفته شده است که چرم مصنوعی نسبت به گذشته تغییر چشمگیری داشته است، اما تفاوت بین چرم واقعی و چرم مصنوعی هنوزهم وجود دارد. هنگامی که کفش های ساخته شده از چرم طبیعی را برای مدت زمانی بپوشید، نه تنها این که با گذشت زمان ظاهر آن تغییر نمی کند بلکه هر چقدر بیشتر استفاده شود روز به روز پای شما در آن احساس را حتی می کند. در حالی که کفش های ساخته شده از چرم مصنوعی تمایل دارند با وجود گذشت زمان شکل ظاهری خود را از دست داده روز به روز سفت تر می شود که پای شما درآن راحت نیست.

شما ممکن است در طی سال لوازم چرمی زیادی خریداری کنید. پس بهتر است بدانید که چرمی که خریداری کرده اید طبیعی است یا مصنوعی ؟ ما در این جا نکاتی را برای تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی ذکر کرده ایم.

با این حال، به خاطر داشته باشید که راه نهایی این است که محصولات را از یک شرکت قابل اعتماد خریداری کنید.

1. تشخیص از طریق بو کردن

چرم طبیعی و چرم مصنوعی هر دو بوی خاصی دارند. چرم مصنوعی معمولا بویی مانند بوی (های وینیل) و شیمیایی دارد، در مقابل چرم واقعی که دارای بوی متفاوتی از چرم مصنوعی است. چرم طبیعی بوی حیوانات را می دهد. چرم واقعی و چرم مصنوعی این کار مفید خواهد بود.

2. دستی بر داخل آن ها بکشید

چرم طبیعی معمولا چروک می باشد و چرم مصنوعی به طور معمول همراه با جوش می آید زیرا بافشار گاز و پارچه نازک تولید شده است. از این رو شما اگر چرمی که خریده اید داری جوش باشد شما را فریب داده اند زیرا وسیله ای که خریده اید از چرم مصنوعی تولید شده است.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی پوشش چرم مصنوعی از لحاظ  ظاهری خیلی شبیه چرم طبیعی است. بنابراین مقایسه بسیار دشوار است. اما همانطور که گفتیم اگر از یک فروشگاه معتبر خرید کنید آن ها به خاطر اعتبار خود شما را فریب نمی دهند و چرم طبیعی در اختیار شما می گذارند.

پارچه چرم

3. نگاهی دقیق به سطح

چرم طبیعی کمی براق و صاف است، دارای منافذ کوچک و خطوط  می باشد.

چرم مصنوعی بسیار براق است ، اما دارای منافذ کوچک و خطوط  نمی باشد.

تکنولوژی پردازش چرمی Faux چشمگیر است. اما این دستگاه نمی تواند منافذ کوچک و خطوط را ایجاد کند.

4. خم کردن چرم

هنگام خرید کفش چرم آن را خم کنید زیرا چرم طبیعی دارای انعطاف پذیری بالا می باشد پس اگر کفش به راحتی خم شود کفش شما از چرم طبیعی ساخته شده است. اما چرم مصنوعی به هیچ وجه انعطاف پذیر نمی باشد به همین دلیل خم نمی شود.

5. آن را با آتش بسوزانید.

وسیله ی چرمی خود را با آتش بسوزانید اگر چرم شما آتش گرفت و بوی نا خوشایندی داد چرم مصنوعی می باشد. اما اگر چرم شما نسوخت و بوی بدی نداد چرم شما طبیعی می باشد.

اما در این کار باید ریسک کرد چون اگر چرم شما طبیعی نباشد وسیله شما آتش می گیرد و از بین می رود.

6. قطره ای از آب بر روی آن بریزید.

اگر چرم شما طبیعی باشد 10 ثانیه طول می کشد تا قطره ی آب جذب آن شود اما اگر چرم شما مصنوعی باشد بلافاصله قطره آب را جذب خود می کنند.

وسایل چرم

نظر بدهید
بازدید کننده 412
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :