10 موزه زیبای جهان

10 موزه زیبای جهان

 .1موزه لوور

همیشه خطوط طولانی در درون جهان وجود دارد ، اما انتظار می رود شما بزرگترین و معروف ترین موزه جهان را بشناسید. موزه ای که در آن اشخاص معروفی همانند ،  مونا لیزا ، لئوناردو داوینچی در آن ستاره و معروف هستند ، اما به معنای واقعی این موزه دارای هزاران گنجینه دیگر از تمدن بشری انسان ها از مصر ، آسیا ، یونان باستان و رم وجود دارد.

موزه لوور فرانسه

2. موزه هریمتاژ

این موزه غول پیکر بزرگترین مجموعه نقاشی جهان است. این موزه یک محل خیره کننده است ، نقاشی این موزه تاریخ جهان را ، از دوره عصر تا زمان حاضر پوشش می دهد ، و به ویژه اتاق های طلایی با سنگهای طلایی این موزه را بسیار جذاب کرده است.

موزه هریمتاژ

3. موزه بریتانیا

این موزه دارای میلیون ها آثار هنری از سرتاسر جهان است. گالری های آن به مصر ، یونان ، تمدن رومی ، آسیا ، آفریقا و اروپای قرون وسطایی ، تاریخ و فرهنگ بشری اختصاص داده شده است. نکته قابل توجه این است که ، تربل الگین طراح معروف این موزه را طراحی کرده است.

موزه بریتانیا

4. موزه مصر

همانطور که انتظار داشتید ، در اینجا مجموعه ای کامل از هنر مصری در جهان را پیدا خواهید کرد. از میان هزاران گنجینه (که شامل اتاق های مومیایی محبوب) می باشد ، آثار معروف از آرامگاه توتانکامون را نیز می توانید بازدید کنید.

موزه مصر

5. موزه یوفیزی

این کاخ آثاری از صدها شاهکار قرن 16 دارد. از جمله این آثار ها میتوانیم ، مجسمه های شگفت انگیز رنسانس و تولد زهره مشهور (Botticelli) را نام ببریم ، در میان دیگر شاهکارهای برجسته رنسانس مجسمه های تاریخی دیگر نیز وجود دارد.

موزه یوفیزی

6. موزه مت

یک موزه واقعا برجسته که شامل  همه چیز از هنر اسلامی ، مصری ، یونان و هند و نقاشی های اروپایی است. این موزه بیش از 2 میلیون آثار از سراسر جهان را داراست ، که  این آثار از گذشتگان دور تا قرن 21 میلادی است.

موزه مت

7. موزه ماما

این مهم ترین موزه هنر مدرن در جهان است. این موزه در اواخر قرن نوزدهم تا امروز ، با برجسته سازی از جمله (Demoiselles d'Avignon) و یا شب عیدانه ونگوگ ، پیکاسو را پوشش می دهد.

موزه ماما

8. موزه واتیکان

در این موزه مجموعه ای از فضاهای نمایشگاه پر از گنجینه های بی ارزش است ، که با توجه به بزرگی و زیبایی موزه آن  بی ارزشی آن ها را از بین می برد.

موزه واتیکان

9. موزه پرادو

این گنجینه شامل مجسمه ها و نقاشی است ، اما قوی ترین مجموعه و بهترین موزه سرشناس و زیبا در سراسر اسپانیا است که آثاری را از گذشته تا به الان جمع آوری کرده است.

موزه پرادو

10. موزه ملی آرشیو

این مکان برای تحسین شاهکارهای یونان باستان است. مجموعه ای بی نظیر ، شامل بروشور (Artemision Podeidon) از قرن پنجم تا الان می باشد.

موزه دهم

نظر بدهید
بازدید کننده 344
نظر خود را بنویسید
  • اسم :
  • ایمیل :
  • کد امنیتی :
  • نظر شما :